Často kladené dotazy.

Proč potřebuji individuálně tvarované špunty?

Earpro Custom je chránič sluchu s revolučním filtrem zajišťujícím lineární útlum na všech frekvencích mezi 125 a 8000 Hz. Díky lineárnímu útlumu si „hluk“ zachovává svůj přirozený zvuk, a to bez jakéhokoliv zkreslení. Je to stejné, jako když snížíte hlasitost na svém rádiu. Z tohoto důvodu je ochrana velmi vhodná pro hudebníky, ale i ostatní, pro které je přirozený zvuk velmi důležitý. Standardní chrániče sluchu nejsou pro tento účel vhodné. Jednak je jejich útlum výrazně vyšší, než je potřeba a dále se jejich útlum zvyšuje spolu s rostoucí frekvencí. To vede ke zkreslování zvuku, řeči a zejména hudby. Earpro Custom je vyráběn individuálně na míru každého uživatele z antialergického dvousložkového měkkého silikonu (Shore 70).

Mohu si špunty do uší předem vyzkoušet?

Pokud mate zájem o individuálně tvarované špunty Earpro Custom, tak ty předem vyzkoušet nelze. Je to právě proto, že každý zhotovený špunt je originál a pasuje pouze do vašeho ucha. Tím se dosáhne té správné a účinné ochrany sluchu. Máte-li další dotazy ohledně individuálně tvarovaných špuntů, volejte tel. 777 661 368.

Jsou pro mě vhodné spíše individuální, nebo univerzální špunty?

Záleží na tom, co si od ochrany sluchu slibujete. Pokud chcete skutečně ochránit sluch při lineárním útlumu na všech frekvencích mezi 125 a 8000 Hz, cítit špunt pohodlně v uchu tak, aby vás nikde netlačil a mohli jste ho mít i několik hodin v kuse v uchu, bude pro Vás vhodný individuálně tvarovaný Earpro Custom. Chcete-li si profesionální ochranu spíše vyzkoušet, nebo nechcete-li investovat tolik peněz do individuálně tvarovaného špuntu, dobře vám poslouží univerzální špunt ER-20.

Lze filtr útlumu později změnit?

Ano, u individuálně tvarovaných špuntů Earpro Custom lze filtr kdykoli vyměnit. Všechny filtry mají stejnou velikost, čili s jejich výměnou není problém. U univerzálních špuntů ER-20 filtr bohužel vyměnit nelze.

Jaký filtr u Earpro Custom (tedy individuálně tvarovaných špuntů) zvolit?

Na našem webu si můžete prohlédnout graf přesného tlumení jednotlivých filtrů. Volba útlumu je závislá na konkrétních potřebách uživatele. Z vlastní praxe můžeme říct, že jednoznačně nejžádanější jsou filtry ER-15 dB, které mají i nejvyrovnanější charakteritiku tlumení. Pokud uživatel chce tlumit méně, jsou vhodné ER-9dB, pokud naopak více (bubeníci atd.) sáhne nejspíše po ER-25dB.

Jak probíhá standardní postup dodání?

Po provedení závazné objednávky na našem webu Vás budeme neprodleně kontaktovat, dohodneme společně termín, kdy budete moci navštívit jednoho z našich ušních specialistů (celkem máme 50 doktorů v ČR) a dojde k zaplacení zálohy. Zhruba za tři týdny Vás budeme kontaktovat, abychom se domluvili na předáním hotových špuntů.
Objednáte-li si univerzální ochranu sluchu ER20, budou Vám odeslány poštou do jednoho týdne, o termínu odeslání a potvrzení objednávky vás budeme informovat telefonem. Pokud potřebujete chrániče ihned, je možnost pořídit si je přímo na prodejně obchodu Music City Ocelářská 937/39, Praha 9.

V jakých barvách lze špunty pořídit?

Standardně dodáváme špunty v transparentním provedení. Na požádání však můžeme dodat špunty i v různém barevném provedení.